>> Jesteś w: Strona główna > Rekrutacja > Studia podyplomowe > Rachunkowość i podatki dla administracji publicznej i samorządowej.
Drukuj PDF
Rozmiar tekstu: A A A

Rachunkowość i podatki dla administracji publicznej i samorządowej.

Rachunkowość i podatki dla administracji publicznej i samorządowej

(Studia podyplomowe)


Studia adresowane są nie tylko do pracowników administracji, ale również do osób zajmujących się podatkami w praktyce, takich jak właściciele i pracownicy biur rachunkowych, kancelarii podatkowych i finansowych, służb księgowych przedsiębiorstw, również do tych, którzy zamierzają poznać lub ugruntować wiedzę o podatkach. Wśród wykładowców m.in. praktycy omawianych zagadnień z bogatym doświadczeniem w tym zakresie. Zajęcia prowadzić będą zatem, oprócz kadry dydaktycznej Uczelni, również pracownicy skarbowości, doradcy podatkowi biegli rewidenci, członkowie organów orzekających. Pozwoli to na przedstawienie różnorodności stanowisk w kontrowersyjnych kwestiach przez każdą ze stron postępowania podatkowego, z akcentem na aktualną praktykę i orzecznictwo. W trakcie studiów uczestnicy otrzymają komplet materiałów dydaktycznych.
Program przewiduje oprócz wykładów również ćwiczenia, na których omawiane będą zagadnienia oparte na konkretnych stanach faktycznych. Program obejmuje m.in. wszystkie podatki, postępowanie podatkowe i postępowanie kontrolne, ze wskazaniem przebiegu oraz praw i obowiązków stron, optymalizację podatkową i prawne metody ograniczenia obciążeń podatkowych, a także prawne metody uniknięcia kary za wykroczenia skarbowe. Przewidziano również ćwiczenia polegające na pisaniu pism procesowych.
Dobór zagadnień kompleksowo obejmuje tematykę prawa podatkowego, rozliczenia oraz procedury podatkowe, natomiast zawartość merytoryczna programu pozwala zarówno zaznajomić się problematyką, jak też zgłębić i ugruntować już posiadaną wiedzę.