>> Jesteś w: Strona główna > Biblioteka WSEiA
Drukuj PDF
Rozmiar tekstu: A A A

Biblioteka WSEiA


Księgozbiór Biblioteki składa się w chwili obecnej z około 40 tysięcy woluminów, opracowanych i wprowadzonych do bazy komputerowej Katalogu SOWA. Jest na bieżąco aktualizowany o najnowsze wydawnictwa książkowe, a komputerowy program obsługi bibliotek SOWA pozwala na zautomatyzowany system wyszukiwawczo-informacyjny oraz szybki sposób wypożyczania. Pracownicy Biblioteki udzielają informacji na temat sposobów przeszukiwania księgozbioru, znajdowania informacji na określony temat.

 

Kto może skorzystać z biblioteki?

Prawo pełnego korzystania ze zbiorów i urządzeń Biblioteki posiadają pracownicy, studenci i słuchacze studiów podyplomowych WSEiA w Bytomiu. Pozostali czytelnicy mogą korzystać ze zbiorów Biblioteki wyłącznie na miejscu. Przy zapisie do Biblioteki student powinien okazać indeks i aktualną legitymację studencką. W przypadku samowolnego przedłużenia terminu wypożyczenia Biblioteka pobiera karę pieniężną w wysokości 20 groszy za 1 książkę za każdy dzień zwłoki. W celu załatwienia formalności związanych z kartą obiegową, student zobowiązany jest przedłożyć indeks, legitymację studencką oraz uregulować wszelkie zobowiązania wobec Biblioteki.

 

Dlaczego warto korzystać z Biblioteki WSEiA?

  • Biblioteka WSEiA oferuje dostęp do 40 tysięcy naukowych książek związanych m.in. z ekonomią, politologią, administracją, zarządzaniem, logistyką, inżynierią produkcji, technologią maszyn, matematyką, fizyką, fizjoterapią, medycyną, anatomią, a także historią, geografią i ochroną środowiska,
  • czytelnicy mają dostęp do 124 tytułów czasopism naukowych i opiniotwórczych oraz największego polskiego systemu informacji prawnej LEX wydawanego przez Wolters Kluwer Polska (LEX dostępny jest na komputerach w wypożyczalni i czytelni; istnieje możliwość podłączenia własnego pendrive'a i zapisania znalezionych dokumentów),
  • czytelnicy mogą korzystać ze zbiorów Biblioteki Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach oraz Biblioteki Śląskiej (możliwość wypożyczenia większej ilości książek) na podstawie pieczątki Biblioteki WSEiA w indeksie.

 

Godziny otwarcia Biblioteki

 

Najbliższe terminy otwarcia Biblioteki WSEiA w Bytomiu:

 

Lipiec:

06.07.2013 (sobota)

07.07.2013 (niedziela)

13.07.2013 (sobota)

20.07.2013 (sobota)

 

Sierpień:

Biblioteka nieczynna

 

Wrzesień:

21.09.2013 (sobota)

29.09.2013 (niedziela)

 

Biblioteka w podanych terminach będzie czynna w godzinach 8:00 – 16:00 (przerwa: 12:00 – 12:30).