>> Jesteś w: Strona główna > Biblioteka WSEiA > Katalog biblioteki
Drukuj PDF
Rozmiar tekstu: A A A

Katalog biblioteki

Zobacz zasoby

WEJDŹ DO KATALOGU BIBLIOTEKI WSEiA ONLINE


Zanim klikniesz przycisk "Szukaj”:

 • Wybierz Indeks – rozwiń listę i zaznacz interesujące się hasło, według tego kryterium będzie szukane wyrażenie, które wpiszesz w Okienku "Szukane wyrażenie”.
  Np. jeśli interesuje cię książki autora Skrzydło Wiesław, wpisujesz nazwisko, wybierasz indeks "Autor”.
 • Gdy interesują Cię wszystkie książki tego autora, które są w posiadaniu naszej biblioteki rozwijasz listę w okienku z "Opis katalogowy” i zaznaczasz właśnie tę możliwość. Podobnie postępujesz, gdy znasz tytuł książki – wybierasz wtedy w Indeksie "tytuł”. Masz jeszcze możliwość wyszukiwania według hasła przedmiotowego, wydawcy i symbolu UKD.
 • Dostępność danej książki możesz sprawdzić poprzez wybór w tym okienku opcji "Informacja o dostępności”. By uzyskać wszystkie informacje o tytule książki, jakie są o nim zapisane w naszym katalogu – wybierz "Format techniczny”.
 • MOŻNA WYPOŻYCZYĆ: - to oznacza, że można książki o tych numerach wypożyczyć;
  DOSTĘPNE TAKŻE W "CZYTELNIA": - to oznacza, że te książki można przejrzeć na miejscu w Czytelni.
  Po dokonaniu wszystkich koniecznych wyborów klikasz na "Szukaj w katalogu”. Poniżej pojawi się rezultat wyszukiwania. Przy każdym tytule będzie informacja:
 • Teraz możesz przyjść do Biblioteki i wypożyczyć interesujące Cię książki albo zadzwonić i poprosić o rezerwację, podając jej sygnaturę. Przy tej drugiej możliwości Bibliotekarz poinformuje Cię o terminie do kiedy należy rezerwację odebrać.